Все найголовніше про улуни

Mae_Au
Тайский улун.

Назва

Цей чай називається Улун чи У Лун чи Улонг. Але ні Оолонг. Китайське “У Лун” перекладається як “Чорний дракон”. Слово «Оолонг» не перекладаються ніяк і є безграмотною транскрипцією англійського запису слова «Улун». Те, що його використовують і солідні чайні компанії, і чайні магазини свідчить тільки про те, що чайна культура в нашій країні знаходиться в зародковому стані.

Ферментація

Улун – це чай, чия ферментація була перервана штучно на тій чи іншій стадії. Зазвичай Улун називають напівферментованим чаєм, що не завжди точно, оскільки, залежно від сорту Улуна, його ферментація може досягати від 10 до 70 відсотків.

Слово «ферментація» перекладається як бродіння, але воно не повністю пояснює те, що відбувається з чайним листом у процесі обробки, оскільки крім самої самої ферментації йде ще й процес окислення.

Якщо говорити про Улун дуже спрощено, не використовуючи складну термінологію, то можна визначити його як «золоту середину» між зеленим (неферментованим) і чорним (ферментованим) чаєм.

Tea
Чай

Серединний шлях чаю

Улун – це Серединний Шлях чаю. Дві тисячі шістсот тридцять років тому Лао-цзи першим на нашій планеті заявив про можливість Серединного шляху (через 80 років про це говорив Будда). Улуни – це чайне втілення Серединного шляху.

Між небом та землею

У Китаї кажуть, що цей чай є Син Неба та Землі. Власне, і виростають Улуни між небом та землею – у горах.

Pu-Erh
Улуно-пуэрная беседа.

Користь

В Улунах є свіжість і м’якість зеленого чаю, що надихає аромат квіткового чаю, насиченість і сила чаю чорного. Не буде великим перебільшенням і судження, що Улун увібрав у себе всі корисні якості цього чаю.

Чайне дійство

Саме Улун використовується для китайських чайних церемоній (гунфу-ча), оскільки вважається ідеальним з точки зору “чотирьох чайних коштовностей”: досконалості форми листа, кольору, аромату та смаку чайного настою.

Oolong
Тайский улун.

Дорогоцінний чай

Улун ще називають бірюзовим чаєм (цинь-ча). Однак свіжозаварений Улун не має кольору бірюзи. Чому ж його так назвали? Справа в тому, що в Китаї бірюза – символ коштовності, тобто Улун – це дорогоцінний чай.

Сергій Мазуркевич

25.10.22

Facebook Comments
Вы можете оставить комментарий, или Трекбэк с вашего сайта.

Оставить комментарий