Десять Законів гір

Суб’єктивні спостереження, перевірені на особистому досвіді та досвіді моїх соратників з гімалайських трекінгів.

Долина Спити
Десь в долине Спіті
  1. Гори – не купа мертвого каміння. Вони живі і те, що відбувається з людиною в горах, є взаємодія двох живих організмів.
  2. Навіть невисокі гори все одно гори. Нехтування горами — одна з найсумніших помилок, що призводить до непередбачуваних наслідків.
  3. Гори не для рекордів. Як мінімум, це не повинно бути головною метою.
  4. У горах відступити не означає програти.
  5. У горах немає прямих доріг

Спити
Долина Спіті. Над Казой

Наступний блок – практичні рекомендації.

6. Погода в горах може змінитися миттєво. Будь готовий до такого розвитку подій.

7. Завжди май при собі запас води та їжі. Смішний випадок стався зі мною під час спуску з Канамо пік в Індійських Гімалаях. Коли до базового табору залишалося приблизно півтори години ходу, я поснідав нехитрою їжею, що була з собою, і вирішив полегшити рюкзак, вилив всю воду, що в мене була на той момент (літра півтора). Я зазвичай п’ю через дві години після їжі, і, за моєю логікою, за дві години я точно мав дійти до базового табору, і там уже буде вода в джерелі. Але, по-перше, я не вірно оцінив відстань до базового табору. По-друге, я трохи заблукав. І коли через три години я нарешті дістався джерела, у горлі все пересохло і дуже-дуже хотілося пити.

8. Хороше трекінгове взуття – 50-90% вашого успішного походу.

9. Завжди і всюди шукай стежку. Навряд чи ви будете у місцях, де до вас ніхто не ходив. А якщо ходили, то буде стежка. Іноді вона непомітна і треба придивитись.

10. Допомагай іншим, якщо вони потребують твоєї допомоги. Іноді на висоті (вище 5000 м) людина не зовсім адекватна, і немає нічого поганого в тому, щоб запитати: чи все у нього в порядку?

Сергій Мазуркевич

17.07.2022

Facebook Comments
Вы можете оставить комментарий, или Трекбэк с вашего сайта.

Оставить комментарий