Темний Будда

Budda_Yangon
Статуя Будды в том самом храме из Янгона

З цією парочкою геїв я познайомився десь рік тому. На гарячих джерелах. Не можна сказати, що я надто товариська людина швидше навпаки. Але коли день у день в одному місці зустрічаєш тих самих людей, то рано чи пізно ви починаєте з ними спілкуватися. Так і тут. Спочатку вітання, посмішки, потім знайомство та спілкування з приводу різной нісенітниці.

Вони зовсім не напружували. Та й гейство своє не випинали. Якщо не знати — можна було подумати — два добрі друзі.

Місяця три тому вони раптово перестали з’являтися на гарячих джерелах. Нічого дивного в цьому не було. Чи мало що могло бути? Виїхали кудись в інше місце жити, наприклад. На батьківщину. Або на острови. Таїланд великий — хороших місць багато. Власне, мені що? Я їм ні друг, ні брат, поїхали собі та поїхали.

Але з місяць тому на джерелах з’явився один із них — Том. По ньому було видно — щось сталося. Він якось різко здав. Завжди підтягнутий, що суворо стежить за своєю зовнішністю, Том не був схожий на самого себе — непоголений, недоглянутий, у футболці, що давно не прали. Якийсь бекпекер п’ятдесятирічний, а не гей, що поважає себе.

Перші дні після його появи ми особливо не спілкувалися. Здоровалися тільки, так, і все. Але, мабуть, йому треба було комусь виговоритись і цим «кимось» виявився я.

Він розповів, що його бойфренд Філ загинув. Їздив у якихось паспортних справах до посольства своєї країни до Бангкока і там, увечері, на одній із вуличок посольського кварталу (десь у районі Силома) його вбили при спробі пограбування. Вбивця – нелегальний іммігрант із Бірми.

Це було дуже сумно, але в цьому не було нічого дивного — справді бірманські нелегали часто потрапляють до поліцейських зведень і в Бангкоку, і в Паттайї, і в інших містах Таїланду.

Проте цій трагедії дещо передувало.

Філ був досить відомим свого часу літератором. Його гостросюжетні романи часто потрапляли в топ 25 Bestsellers від Publisher Weekly.

Але ближче до сорокарічного віку з ним щось сталося. Чи його натхнення покинуло, чи він сам зачинив перед Музою двері — відповідь на це запитання знав лише він сам. Років з десять він нічого не писав і ніде не видавався. Жив за рахунок авторських надходжень від старих книжок. Чи не розкошував, але на життя вистачало.

Том пояснив літературне мовчання Філа — кризою самоідентифікації. Саме цей період Філ став усвідомлювати, що він гей. Давалося це йому непросто. Але коли він прийняв своє нове «Я» і в нього з’явився постійний партнер, до нього повернулася і Муза.

Він почав писати новий роман під назвою «Темний Будда». У ньому розповідалося про журналіста, який намагається протистояти широко поширеній у Південно-Східній Азії, але нікому не відомій секті шанувальників Темного Будди.

Ця буддистська єресь, як писав Філ, відпочкувалася від індійської секти душителів-пхасінгар ще за часів британського колоніального панування. Вони стали поклонятися Будді, але у формах, які мають мало спільного з класичним буддизмом.

Ними було створено витончене теологічне обґрунтування тих страшних ритуалів, які вони йдуть. Якщо дуже спрощено, то послідовники цієї секти вчать, що Нірвана можлива лише за повного злиття з Шуньєю — Великою Пустотою. А Шунья приймає лише тих, хто по-справжньому порожній. У кому немає нічого. У кому немає найменшого емоційного реагування на жодні зовнішні подразники. Ритуали — випробування адепта на здатність залишатися порожнім за будь-яких обставин.

У самих ритуалах, втім, особливої ​​оригінальності не було. Кожен повний Місяць — жорстоке вбивство. Кожен молодий Місяць — секс у формах, скажімо так, дещо збочених.

Ритуали проводяться в буддистських храмах, перед статуями Будди і на його честь, оскільки він першим проклав дорогу до Шунье.

Більшість послідовників цієї секти мешкає в Бірмі, але їх багато і в інших країнах Південно-Східної Азії. Завдяки ретельній конспірації, наявності багатих та впливових шанувальників, адептам Темного Будди вдається вже понад двісті років зберігати свою злочинну діяльність у таємниці.

Головний герой книги Філа дізнався про цю секту випадково і вирішив провести журналістське розслідування. Йому, звісно, ​​заважають. На цьому будувався сюжет роману.

Всі події в ньому були придумані Філом. Він запевняв Тома, що все в книзі — його власна Філа фантазія.

Роман був майже закінчений. Але не опубліковано. Нікому, окрім Тома, Філ його не показував. Ніхто (знову ж таки, крім Тома) про книгу, що готується, нічого не знав. Філ хотів закінчити роботу з рукописом, а потім уже пропонувати його видавництвам.

Але незадовго до останньої його поїздки до Бангкока, він отримав анонімний лист електронною поштою. Невідомий радив йому знищити рукопис і ніколи не повертатися до цієї теми. Том, трохи розбираючись у всьому, що пов’язано з комп’ютерами за IP-адресою, встановив, що листа було відправлено з Янгона (приблизно з того району міста, де знаходиться храм, який Філ у своїй книзі називав чи не головним притулком адептів Темного Будди). .

До цього листа Філ і Том поставилися серйозно, з тієї простої причини, що про книгу не знав, здавалося б, ніхто. І тоді Філ зізнався, що про Темного Будда він почув від одного знайомого фарангу, який, будучи в стані сильного алкогольного сп’яніння, проговорився, що одного разу став свідком такого ритуалу.

Філ і Том вирішили знайти його та поговорити з ним про все це. Не вдалося. Тайська дружина цього фарангу розповіла, що він поїхав у комерційних справах до Янгона і там його тіло було знайдено у готелі. Нібито передозування айс-ябою. Але вона не вірить у це, оскільки чоловік її дуже багато пив, але таблеток жодних не приймав.

Філ і Том були налякані. Вирішили, що треба їхати на батьківщину. Тому й поїхав Філ до Бангкока, щоб залагодити якісь формальності зі своїм паспортом.

Ось таку історію розповів мені Том. І попросив мою електронну адресу.

Того ж дня я отримав на свою електронну пошту файл із текстом книги Філа.

І з того дня, до речі, я більше не бачив. На мої листи через інтернет він не відповідає…

Мазуркевич Сергій

15.06.2022

Facebook Comments
Вы можете оставить комментарий, или Трекбэк с вашего сайта.

Оставить комментарий